Rhiannon Lassiter - Wykreślone imię


Cała historia zaczyna się, kiedy wdowiec Peter Brown spotkał rozwódkę Harriet Wilde w londyńskiej galerii sztuki. Nawiązali krótką rozmowę, z której wyniknęło, że oboje mają wiele wspólnego, dlatego też pobrali się niedługo później. Jednak ich marzenie o stworzeniu szczęśliwej rodziny legło w gruzach. Każdego dnia bowiem dochodziło do kłótni pomiędzy przybranym rodzeństwem. Pewnego dnia pocztą przyszło do Petera tajemnicze zaproszenie z kluczem do mieszkania, w którym dorastała jego zmarła żona. Stwierdził on, że wspólny wyjazd na wakacje to świetna okazja do pojednania rodziny. Jednak dom skrywa tajemnicę... 

Dzieci państwa Brown – John, Katherine, Catriona i Roley – po przyjeździe zaczynają oglądać dom i trafiają do pomieszczenia pełnego dziwnych przedmiotów. Dorośli nie zdawają sobie sprawy, że może stać się coś złego. Dzieci muszą więc same stawić czoła zły zamieszkujące dom i las przy nim. Kluczem do odkrycia sekretu posiadłości jest przerażająca lalka Dalia, będąca owocem wymyślonej przez zmarłą żonę Petera Gry wyobraźni. Rodzeństwo musi zatem nauczyć się współpracy i poznać reguły obowiązujące w niebezpiecznej rozgrywce.

Lektura książki całkowicie mnie pochłonęła. Powieść podoba mi się przede wszystkim dlatego, że ukazuje prawdziwe oblicze kłótni między rodzeństwem oraz cierpienie i nienawiść potrafiące zaślepić człowieka tak, że dostrzega on tylko własne potrzeby. „Wykreślone imię” przedstawia ciekawy i bogaty świat, w którym pozornie niewinne przedmioty mogą stanowić poważne zagrożenie. 

Niestety dużym minusem jest dość słabe zakończenie, pozbawione oryginalnego rozwiązania fabuły. Koleją rzeczą, jaką trzeba brać pod uwagę to fakt, że zbytnio się przy lekturze tej powieści nie przestraszycie. Zjawiska w niej ukazane są intrygujące - tak, magiczne -jaj najbardziej, ale przerażające... raczej daleko tej pozycji do wywoływania dreszczy. Mimo tego polecam tę książkę, gdyż historia w niej zawarta powinna zadowolić młodych i niewymagających miłośników horrorów.

                                                                       Moja ocena 6/10

2 komentarze:

  1. Słyszałam o tej książce, fabuła zapowiada się ciekawie, ale skoro zakończenie słabsze to powieść sporo traci.

    OdpowiedzUsuń
  2. O książce nie słyszałam, ale może kupię ją dla swojej siostry:))
    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń